Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

aktualizacja 16.11.2009

SPORT - AKTUALNOŚCI

2009/2010

Finały wojewódzkie

Tegoroczne finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w lekkiej atletyce odbyły się z udziałem pięciu uczniów Zespołu Szkół w Zaczerniu. Szkołę Podstawową jako jedyny reprezentował Konrad Polak, który wystąpił w biegu na 60 metrów uzyskując wynik 8.62s, co dało mu 11 miejsce. W rywalizacji gimnazjalistów wystartowali natomiast Pamela Grzebyk, Klaudia Tereba, Kamil Rzeźnik i Jakub Pluta. Ich zmagania z rówieśnikami z całego województwa podkarpackiego przyniosły 7 miejsce Pameli w biegu na 600m (1:48.05), 31miejsce Klaudii w biegu na 300m (52.00), 10 miejsce Kamilowi (27,74) i 12 miejsce Kubie (25,70) w rzucie dyskiem.

Pamela Grzebyk wystartowała ponadto w finale wojewódzkim w biegach przełajowych gdzie w stawce 79 biegaczek z rocznika 1994 i 1995 zajęła 19 miejsce.

 

Powiatowa Gimnazjada w lekkiej atletyce i biegach przełajowych

Sportowy rok szkolny 2009/2010 dla uczniów gimnazjum rozpoczęły zmagania lekkoatletów i biegaczy przełajowych. Pierwszy etap zawodów miał rangę mistrzostw powiatu rzeszowskiego. Spośród naszych gimnazjalistów najlepsze wyniki osiągnęli: Pamela Grzebyk pierwsza na 600m (1:50,13) i czwarta w biegach przełajowych, Jakub Pluta pierwszy w rzucie dyskiem ( 29,43 ), Klaudia Tereba druga w biegu na 300m ( 48,06 ) i piąta w biegach przełajowych, Kamil Rzeźnik drugi w rzucie dyskiem ( 28,60 ), Mateusz Warzocha, Łukasz Dynia, Artur Jawor i Karol Budzyń trzecia sztafeta 4*100m. Wszyscy z wyjątkiem sztafety uzyskali awans do zawodów wojewódzkich.

Początek sportowych emocji

Sportowe wydarzenia roku szkolnego 2009/2010 rozpoczęły się od indywidualnych mistrzostw w lekkiej atletyce rozegranych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Rzeszowskiego. W zawodach tych wystartowała 12 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zaczerniu. Przy słonecznej pogodzie na stadionie Resovii w Rzeszowie nasi lekkoatleci rywalizujący w konkurencjach biegu, skoku i rzutu wywalczyli wiele czołowych miejsc.

W biegu na 60metrów drugie miejsce zajął Konrad Polak, który dzięki temu uzyskał awans do finału wojewódzkiego. Dystans 60 pokonał on w czasie 8.69. W rzucie piłeczką palantową trzecie miejsce zajęła Anna Popek ( jej wynik to 36 metrów ), a w skoku wzwyż również na trzecim miejscu uplasowała się Maja Gajdek pokonując poprzeczkę na wysokości 115cm.

Dobre występy zanotowali też: Anna Skowrońska piąta w biegu na 60 metrów, Jakub Sroka piąty w biegu na 1000 metrów, Kamila Kowalewska szósta w rzucie piłeczką palantową, Aleksander Rychlik szósty w biegu na 60 metrów.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

2008/2009

 

Zbliżają się siatkarskie emocje

Po niezbyt udanych występach naszych szkolnych drużyn w unihokeju i koszykówce dużymi krokami zbliża się przez wielu długo oczekiwany sezon na siatkówkę. Jako pierwsze przystąpią do gry drużyny gimnazjalne chłopców i dziewcząt. Ich mecze odbędą się w ostatnim tygodniu lutego. Gospodarzem etapu gminnego będzie tradycyjnie nasza szkoła, zaś stawką awans do zawodów powiatowych. Miesiąc później do rywalizacji przystąpią drużyny ze szkoły podstawowej. Trzymajmy mocno kciuki za naszych siatkarzy i siatkarki

 

PO BIEŻNI I NA PRZEŁAJ

Wysoką formę osiągnęli tej jesieni najlepsi biegacze naszego gimnazjum. Startując na zawodach dużej rangi wywalczyli kilka czołowych lokat.

Najpierw w Rzeszowie na stadionie Resovii w finale wojewódzkim gimnazjady w lekkiej atletyce Mateusz Porada zajął piąte, a Weronika Wróbel szóste miejsce. Mateusz startował na dystansie 300m i uzyskał czas 39.98. Wynik ten jest nowym rekordem szkoły. Weronika rywalizowała w biegu na 600m, który ukończyła z czasem 1.52.55. ( czwarty wynik w historii szkoły).

Dzień później w Kamieniu odbył się finał powiatowy w biegach przełajowych. Na ciężkiej i wymagającej trasie, której trudy pokonywania poznało już wielu znowu bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Wróbel, która po wspaniałym finiszu zajęła czwarte miejsce. Równie dzielnie walczyły jej młodsze koleżanki Pamela Grzebyk i Klaudia Tereba startujące w kategorii klas pierwszych. Pamela zajęła szóste, a Klaudia siódme miejsce. Dzięki temu w najbliższą sobotę cała trójka stanie do walki na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Kolbuszowej.

 

Trzy razy na podium

Z dorobkiem jednego złotego i dwóch srebrnych medali wrócili z powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce w biegu na 60m uzyskał Patryk Rusin ( czas 8.80 ), a drugie lokaty wywalczyły Paulina Kloc w skoku wzwyż ( 115cm ) i Natalia Bartman w skoku w dal ( 4.09m ). Cała trójka zakwalikowała się tym samym do finału wojewódzkiego.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

UDANY POCZATEK

Bardzo udanie pod względem sportowym rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny. Już po pierwszym tygodniu nauki odnieśliśmy pierwszy sukces. Autorka tej miłej niespodzianki okazała się uczennica klasy Ia gimnazjum Pamela Grzebyk , która zajęła drugie miejsce podczas XIX Nocnego Biegu Solidarności. Pamela startowała w kategorii dziewcząt urodzonych w 1995 i 1996 r. na trasie liczącej 1500m, ze startem i metą usytuowaną na rzeszowskim rynku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

2007/2008

I ZIMOWY TURNIEJ UNIHOKEJA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS IV-VI

ZACZERNIE, 22-24 STYCZEŃ 2008 R

Dziewczęta
I miejsce
VIa
II miejsce
VIb
III miejsce
Vb

 

Chłopcy
I miejsce
VIa
II miejsce
VIb
III miejsce
IVa
IV miejsce
IVb
V miejsce
Va
VI miejsce
Vb
 

 

 

Finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt - Zaczernie 06.12.2007

Lubenia - Trzciana
2:1
Zwięczyca - Zaczernie
2:1
o III miejsce
Zaczernie - Trzciana
2:1
o I miejsce
Zwięczyca - Lubenia
2:1

Kolejność końcowa:

I miejsce Zwięczyca
II miejsce Lubenia
III miejsce Zaczernie
IV miejsce Trzciana

 

 

Półfinał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt - Zaczernie 04.12.2007

Wyniki spotkań:

Trzebuska - Lubenia
0:2
Strażów - Zaczernie
1:2
Trzebuska - Strażów
2:1
Lubenia - Strażów
2:0
Trzebuska - Zaczernie
1:2
Zaczernie - Lubenia
2:1

Kolejność końcowa:

I miejsce Zaczernie
II miejsce Lubenia
III miejsce Trzebuska
IV miejsce Strażów

 

Finał gminy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt - Zaczernie 29.11.2007

Wyniki spotkań:

Nowa Wieś - Stobierna nr 2
2:1
Zaczernie - Nowa Wieś
2:0
Stobierna nr 2 - Zaczernie
0:2

Kolejność końcowa:

I miejsce Zaczernie
II miejsce Nowa Wieś
III miejsce Stobierna nr 2

 

Mini siatkówka chłopców Finał gminny Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców - Zaczernie 30.11.2007

Wyniki spotkań:

Stobierna nr 1 - Zaczernie
2:1
Łukawiec - Łąka
1:2
Nowa Wieś - Stobierna nr 1
2:0
Zaczernie - Łukawiec
2:0
Łąka - Nowa Wieś
1:2
Stobierna nr 1 - Łukawiec
1:2
Zaczernie - Łąka
2:0
Łukawiec - Nowa Wieś
1:2
Stobierna nr 1 - Łąka
2:0
Zaczernie - Nowa Wieś
1:2

Kolejność końcowa:

I miejsce Nowa Wieś
II miejsce Stobierna nr 1
III miejsce Zaczernie
IV miejsce Łąka
V miejsce Łukawiec

 

2006/2007

Pływanie

Potrójny powód do radości

Dużym sukcesem może poszczycić się nasza drużyna chłopców ze szkoły podstawowej, która dzięki bardzo dobremu występowi podczas zawodów na pływalni w Cmolasie uzyskali awans do finały wojewódzkiego w konkurencji sztafet 6x25 m stylem dowolnym. Co prawda rywalizację w Cmolasie nasi pływacy ukończyli na czwartym miejscu, ale osiągnięty czas pozwolił im znaleźć się wśród dwunastki najlepszych szkół województwa podkarpackiego. Wynik ten cieszy tym bardziej że: po pierwsze znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie rywali takich jak Mielec, Dębica, Przeworsk, Tarnobrzeg... po drugie w składzie naszej drużyny oprócz szóstoklasistów (Jakub Pluta, Karol Budzyń, Mateusz Barański) znajdują się również dwaj uczniowie klas czwartych (Kacper Wiśniewski i Kordian Kosior) i jeden uczeń klasy drugiej (Kamil Pluta), po trzecie w historii występów na zawodach pływackich jeszcze nigdy nie udało się awansować tak daleko.

Trzymajcie kciuki za naszą szóstkę, która 20 kwietnia udaje się do Ropczyc, aby tam godnie reprezentować Zaczernie w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Biegi przełajowe

Awans w komplecie

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi biegacze przełajowi w rozegranym tuż przed przerwą świąteczną w Łukawcu. Finale gminnym w konkurencji 10 osobowych sztafet.

W rywalizacji szkół podstawowych zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyła pierwsze miejsce zostawiając rywali daleko za swoimi plecami. Najlepsze wyniki uzyskali biegnący na pierwszych zmianach Paulina Baczek i Rafał Nabożny. Na słowa uznania zasługują jednak wszyscy członkowie sztafet, bo mimo sprzyjającej pogody ukończenie dystansu w dobrym tempie kosztowało wiele wysiłku.

Również dobrze spisały się nasze drużyny gimnazjalistek i gimnazjalistów, którym przypadły w udziale dwa drugie miejsca. Tutaj zarówno dziewczęta jak i chłopcy musieli uznać wyższość swoich kolegów z Jasionki. Szczególnie dużo emocji przyniosła rywalizacja chłopców gdzie zacięta walka toczyła się aż do ostatniej zmiany i dopiero finiszowe metry pozwoliły wyłonić poszczególne miejsca na podium. Również i tu nikt się nie oszczędzał walcząc o każdy metr i o każdą sekundę, dlatego wszystkim należą się gratulacje. Najlepsze rezultaty osiągnęła Katarzyna Osypka wśród dziewcząt i Krzysztof Święs wśród chłopców.

Uzyskane wyniki dały awans wszystkim czterem sztafetom do finału powiatowego, który odbędzie się 13 kwietnia w Kamieniu

 

3, 2, 1, start. Zaczynamy. Od dziś w tym miejscu będziecie mogli znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących szkolnego sportu. Nie będzie to może w pełni profesjonalny serwis, ale mam nadzieję, że ci którzy starają startują w różnego rodzaju zawodach, bądź kibicują swoim kolegom, czy koleżankom od czasu do czasu będą tu zaglądać . Tych którzy mają ciekawe pomysły i chcieliby mieć wpływ na wygląd tej strony i zamieszczane tu informacje zapraszam do współpracy.

Grzegorz Złotek

 

Najbliższymi zawodami w jakich weźmie udział nasza szkoła są półfinały gminne w mini koszykówce dziewcząt i chłopców. Niestety ze względu na problemy organizacyjne czas i miejsce tych zawodów mogą nie zgodzić się z podanymi w kalendarzu imprez sportowych. Do rozgrywki finałowej awansują w obu przypadkach dwie najlepsze drużyny. Życzymy sukcesów i oczywiście trzymamy kciuki

 

 
Copyright 2006-2009 Zespół Szkół w Zaczerniu